Print this برگه

برنامه های پشتیبان مراقبت از کودک

وقتی که فرزندم یا پرستار او مریض می شود، چه گزینه هایی پیش رو دارم؟

بسیاری از والدین از مبتلا شدن کودکشان به تب، اسهال، یا شکم درد هراس دارند. بسیاری از مراکز مراقبت از کودک، سیاست¬های نسبتاً سخت گیرانه ای را در قبال کودکان بیمار اتخاذ می کنند تا از شیوع بیماری جلوگیری کنند. اگر از مراقب روزانه در خانه ، پرستار بچه یا یکی از خویشاوندان برای مراقبت از فرزند خود استفاده می‌کنید، مشکلتان حتی بیشتر هم می‌شود. وقتی پرستار کودکتان بیمار می‌شود، کسی نیست که مثل مرکز نگهداری جای او را بگیرد.
بیشتر گزینه‌های پشتیبان در دو دسته اصلی قرار می‌گیرند: یافتن شخص دیگری که از فرزندتان مراقبت کند یا این که خودتان در خانه بمانید. سعی کنید نوعی برنامه پشتیبان را قبل از نیاز به آن در اختیار داشته باشید. برخی از گزینه های پشتیبان عبارتند از:

شخص دیگری را بیابید

هنگامی که به دنبال پرستار بچه می گردید، پیشاپیش در مورد مراقبت پشتیبان نیز اطلاعات لازم را به دست آورید. در حالت ایده آل کسی که از فرزندتان مراقبت می کند، یک خویشاوند یا پرستار (یا موسسه او)، شخص دیگری را به عنوان پشتیبان برای مواقع اضطراری معرفی می‌کند، هر چند که این مسئولیت بر عهده آنها نیست. در این حالت، خواستار ملاقات با آن شخص شوید تا از بابت مراقب پشتیبان برای فرزندتان خیالتان راحت شود. اگر چنین حالتی پیش نیامد، سعی کنید خودتان مراقب پشتیبان جایگزینی را پیدا کنید. این پیشنهادات شاید مؤثر واقع شود:
• از یک خویشاوند بخواهید از کودکتان مراقبت کند. اگر خویشاوند قابل اطمینانی دارید که تقریباً در فاصله کمی از شما زندگی می کند و حاضر است هر از گاهی از یک کودک بیمار مراقبت کند، خود را خوش شانس بدانید. بعضی خانواده ها بدلیل نزدیکی به خانواده نقل مکان می کنند تا از حمایت خانواده خود استفاده کنند.. بسیار خوب، شاید فقط به این دلیل این کار را نکرده باشیم، اما عامل مهمی در این تصمیم ما بود».
• سعی کنید مراقبت از کودک را با شخص دیگری قسمت کنید. اگر خانواده دیگری در همسایگی¬تان از پرستار بچه یا یکی از خویشاوندان برای مراقبت از فرزندش استفاده می‌کند، ببینید آیا می توانید با او معامله بکنید. وقتی که پرستار بچه شما بیمار شود آنها از دخترت مراقبت می‌کنند، مشروط به این که به آنها قول دهی که متقابلاً همین کار را برایشان انجام خواهی داد. حتی اگر دوستانتان پرستار بچه داشته باشند و شما نداشته باشید، باز هم می‌توانید با آنها معامله بکنید؛ می‌توانید به پرستار بچه آنها پول بدهید تا از کودکتان مراقبت کند.
• به موسسه زنگ بزنید. اگر از طریق یک موسسه پرستار بچه خود را یافته اید، از آنها بپرسید که آیا فهرست اسامی پرستاران بچه برای مواقع اضطراری را دارند. احتمال بسیار کمی وجود دارد که بتوانید موسسه ای را در نزدیکی خود پیدا کنید که خدمات مراقبت از کودکان بیمار در داخل منزل را ارائه دهد. در این صورت احتمالاً متحمل هزینه بالایی می شوید، اما اگر نمی‌توانید کارتان را رها کنید ممکن است اررزشش را داشته باشد.
• خودتان در خانه پیش فرزندتان بمانید
هیچ کس نمی‌تواند برای تمامی موقعیت ها برنامه ریزی کند. بالاخره روزی می‌رسد که با یک کودک بیمار مواجه می شوید و کسی را نمی یابید که از او مراقبت کند، مگر خودتان یا همسرتان. البته، مثل موردِ پرستار پشتیبان، این گزینه نیز چندین راه حل دارد:
• مرخصی بگیرید. اگر به اندازه کافی از مرخصی روزهای بیماری/تعطیلاتتان باقی مانده است (یا مرخصی استحقاقی دارید و یا اینکه دو روز از آن را جایی ذخیره کرده‌اید) و می توانید از آنها استفاده کنید تا از فرزندتان مراقبت کنید، ممکن است تنها انتخابتان همین باشد. اگر از روزهای مرخصی¬تان چیزی باقی نمانده است، ببینید آیا می توانید با رئیس خود هماهنگی کرده و این مشکل را حل کنید. مادری می گوید « کارفرمای من بسیار آدم فهمیده و انعطاف پذیری است» اگر لازم باشد می توانم چند روزی سر کار نروم، اما در طول هفته یا در آخر هفته  کارهای عقب افتاده را جبران می کنم. بنابراین دیگر از مرخصی استفاده نمی کنم». ببینید آیا رئیس شما نیز اجازه این کار را خواهد داد.
•  کار خود را در منزل انجام دهید. در دنیای دیجیتال امروز بسیاری از کارفرمایان به کارمندان خود اجازه می دهند که هر از گاهی از طریق کامپیوتر که متصل به اینترنت است، کار خود را انجام دهند. مادامی که مطمئن هستید که می توانید از کودک بیمارتان مراقبت کنید و در همان حال کار خود را نیز انجام دهید، بهترین راه حل را انتخاب کرده اید.
• با همسر خود به نوبت از فرزندتان مراقبت کنید. اگر کودکتان برای چند روز مریض باشد، می توانید روزها را بین خود تقسیم کرده یا  هر روز را به دو نیم تبدیل کنید.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%b4%d8%ba%d9%84%d9%8a-%d9%88-%d9%85%d8%a7%d9%84%d9%8a-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%af-%d9%83%d9%88%d8%af%d9%83/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%be%d8%b4%d8%aa%d9%8a%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%a8%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%83%d9%88%d8%af%d9%83/

This site is protected by wp-copyrightpro.com