Print this برگه

نه راه برای کاهش مخارج خانواده

به دنبال مصارف پنهان بگردید

آیا می‌توانید خدمات تلفن همراه و خدمات تلفن راه دور یا اینترنت ارزانتر پیدا کنید؟ آیا وقت آن نشده است که فکری برای پرداخت رهن خانه یا اقساط اتومبیل خود بکنید؟ چطور است که از تماسهای راه دور صرفنظر کنید یا کارتهای تلفن اعتباری بخرید یا در ساعاتی غیر از اوج مصرف استفاده کنید؟ آیا می‌توانید از پول عضویت باشگاه صرف نظر کنید – و به جای آن می‌توانید پیاده‌روی کنید و بدوید؟ شاید بتوانید تنها یک اتومبیل برای همه خانواده داشته باشید – و در هزینه بنزین، بیمه، و نگهداری اتومبیل صرفه جویی کنید. حتی کوچکترین تغییرات مثل کم کردن دمای آب گرمکن یا نصب سرشیر دوشهای کم مصرف می‌تواند هزینه شما را در ماه کاهش دهد.

مواظب کارتهای اعتباری باشید

اگر حسابهای کارت اعتباری مقدار زیادی از بودجه ماهانه شما را می‌بلعند، سعی کنید حساب هایتان را یکی کنید یا حسابی با نرخ بهره کمتر را انتخاب کنید. وضعیت کارتهای اعتباری خود را بررسی کنید: آیا مبالغی اتوماتیک کسر می‌شوند – عضویت‌ها یا اجرت ماهانه – که می‌توانید حذفشان کنید؟
سفرهای خانوادگی کم هزینه ترتیب دهید
به جای اقامت در هتل، سعی کنید با دوستان خود سفر کنید و با هم خانه‌ای کرایه کنید. این معمولا ارزانتر از اتاقهای هتل است و به شما اجازه می‌دهد تا به جای رفتن به رستوران، خودتان غذای خود را بپزید. پیشنهادات دیگر: به سفرهای محلی بروید تا بتوانید با اتومبیل خود سفر کنید و مجبور به پرداخت هزینه‌ی پرواز نشوید. یک سردکن پر از لقمه و مواد لازم ساندویچ با خود داشته باشید تا مجبور نشوید در هر وعده از غذای بیرون استفاده کنید. یک چادر ببرید و هرجا که خواستید اردو بزنید.

از کارهای تعاونی بهره ببرید

غذا را با معاونت دوستان و همسایگان تهیه کنید – هر شب یک خانواده مسئول تهیه غذای همه می‌شود. این در وقت صرفه جویی می‌کند، گروه را قوام می دهد، و بچه ها را با انواع غذاها آشنا می‌کند، و این کار باعث می‌شود تا مواد غذایی را در حجم زیاد و ارزانتر تهیه کنید (بدون این که مجبور باشید تمام مدت هفته ها را یک جور غذا بخورید).
معاونت در نگهداری از بچه‌ها هم فکر خوبی است. با تقسیم وظایف نگهداری از بچه‌ها با خانواده‌های دیگر، می‌توانید در هزینه نگهداری از کودکان صرفه جویی کنید و خیالتان راحت باشد که بچه‌های خود را به کسانی می‌سپارید که به آنها اطمینان دارید.

از رستوران بپرهیزید

جانی مک کوی، موسس وب سایتِ مادران خسیس (Miserly Moms) که خودش هم مادر است می‌گوید «یک خانواده متوسط امریکایی چهار بار در هفته بیرون از خانه غذا می‌خورد که مبلغ هنگفتی از بودجه آنها را به خود اختصاص می‌دهد. با ایجاد اصلاحات بی خطر و کوچکی در عادات غذایی می‌توانید صرفه جویی زیادی کنید. در شب قرار، بچه‌ها را پیش دوستان بگذارید و به جای بیرون رفتن، در خانه شامی رویایی زیر نور شمع تهیه کنید. در روزهای کاری، غذای خود را به اداره ببرید. در آخر هفته‌ها ترتیب پیک نیک در پارک یا ساحل را با خانواده بدهید. به جای رفتن به بوفه‌ی خوراکی، ساندویچ‌های خود را به زمین بازی، باغ وحش، یا سالن سینما ببرید. همچنین می‌توانید با تهیه قهوه در خانه صرفه جویی کنید – آن قهوه‌های رویایی فقط هزینه سازند. چیزهای جزئی و لیوان سفری خود را شادمانه همه جا ببرید.

سرگرمی های ارزانتر پیدا کنید

به جای رفتن به تئاتر، به برنامه‌های عصرانه بروید یا فیلم کرایه کنید، سعی کنید به جای پرداخت هزینه اشتراک از ویدئو کلوب محل خود ویدئو و دی وی دی قرض بگیرید. آیا وقتی که می توانید دی وی دی برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان را اجاره کنید، واقعا لازم است که تلویزیون کابلی داشته باشید؟
همچنین می‌توانید در یافتن راههای کاهش هزینه و پر کردن وقت خانواده خلاقیت به خرج دهید. به جای بیرون رفتن، بازی‌های شبانه با خانواده خود ترتیب دهید، یا برای کاهش هزینه هدایا سعی کنید کادوهای دسته جمعی تهیه کنید.

خریدار باهوشی باشید

مک کویی توصیه می‌کند با هزینه مواد غذایی شروع کنید. «این معمولا بزرگترین دسته مخارج ما را تشکیل می‌دهد، و راههای مختلفی برای کاهش آن وجود دارد». عمده بخرید، از کوپن استفاده کنید و تخفیف بگیرید. (می‌توانید کوپنهای خود را در تابلوی اعلانات دادوستد با والدین دیگر معاوضه کنید). محصولات بدون نشان تجاری اغلب ارزانتر از مارک های معروف هستند.
برای خرید لباس، لوازم کودک، و کالاهای شبیه آن، مغازه‌های دست دوم و سمساری جای چانه و تخفیف بسیار دارند.یا اگر می‌خواهید جنس نو خریداری کنید، لباس سال بعد را در حراج آخر فصل بخرید. برای مبلمان و اثاث خانه دنبال ِ مدلهای نمایشی بگردید – مطمئنا تخت تازه‌ای که زده دارد چندان به چشم نمی‌آید، اما قیمت را تا حد قال توجهی پایین می‌آورد.
آخر آن که به جای سالنهای گران قیمت، به دنبال کلاسهای آموزش زیبایی باشید. کلاس‌های زیبایی در ازای خدماتی مثل کوتاه کردن مو و اصلاح صورت تخفیف می‌دهند.

بودجه خود را تحت نظر داشته باشید

هتر دی جرج ِ خانه‌دار از سیستم پاکتی ساده‌ای استفاده می‌کند: او هر دو هفته یک بار چک شوهرش را نقد می‌کند و آن را برای مخارج بخصوص به پاکت های مختلفی تقسیم می‌کند. بنابراین، اگر ۴۰۰ دلار را در ماه به خرید خواروبار اختصاص داده است، هر دو هفته یک بار ۲۰۰ دلار در پاکت می‌گذارد. بعد زمان آن که برسد می‌داند که پول مورد نیاز را خواهد داشت. دی جرج پاکت هایی برای هزینه های ثابت و همینطور تفریحات دارد. او می‌گوید «ما مقدار بودجه مشخصی را برای بیرون رفتن کنار می‌گذاریم. اگر هیچ پولی در پاکت غذای بیرون از خانه وجود نداشته باشد، در آشپزخانه غذا می‌خوریم.»
همین طور، می‌توانید از حساب بانکی جداگانه‌ای به این منظور استفاده کنید تا مطمئن باشید که برای هزینه‌های ثابت ماهانه یا سالانه پول کافی دارید. مجموع مخارج سالانه ثابت خود را محاسبه کنید، آن را تقسیم بر ۱۲ کنید و ان مقدار را هر ماه در دفترچه‌ی حساب جداگانه‌ی خود بریزید. به محض این که به این سیستم عادت کنید، دیگر نیازی به دست و پا زدن برای پرداخت مالیات دارایی‌ها یا دیگر هزینه‌های ثابت خود ندارید.

زمان کافی کنار بگذارید

برنامه‌ریزی و تهیه برنامه بودجه، پیدا کردن کمترین قیمتها، جمع‌آوری کوپن، و خرید با بهترین قیمتها کار زمان بری است. خرید عمده و تهیه غذا، یا تهیه هدیه به جای خرید آن زمان بیشتری هم می‌برد. مک کوی می‌گوید که در هفته هفت ساعت را به کاهش هزینه‌های خانواده اختصاص می‌دهد. «این همه چیز را در بر می‌گیرد: از برنامه‌ریزی غذایی تا خرید، تهیه چیزهایی از دور ریزها، و دقت به خرج و مخارج خانواده. اما وقتی مزایای این کار را در نظر بگیرید، این اصلا چیزی نیست».

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%b4%d8%ba%d9%84%d9%8a-%d9%88-%d9%85%d8%a7%d9%84%d9%8a-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%af-%d9%83%d9%88%d8%af%d9%83/%d9%86%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d9%83%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87/

This site is protected by wp-copyrightpro.com