Print this برگه

تصمیم گیری در مورد بازگشت به کار ، بعد از زایمان

ما اغلب گمان می کنیم تصمیم به بازگشت به کار،بعد از تولد نوزاد ، باید بر اساس وضعیت مالی خانواده باشد اما فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که به دلیل اثری که بر شغلتان در آینده دارند باید در نظر گرفته شوند.

 اگر امکانات مالی مناسبی دارید ،تصمیم گیری در مورد ماندن در خانه یا برگشت به کار چندان سخت نیست اما برای اغلب افراد چنین نیست و گاهی والدین مجبور به صرفه جوئی های اقتصادی یا حتی نقل مکان به خانه ای ارزان تر می شوند زیرا خوب نگهداری کردن از نوزاد هزینه سنگینی دارد و شاید مستلزم این باشد که والدین از مسافرت ،خرید ماشین یا خرید خانه تا مدتها صرف نظر کنند. به همین دلیل است که والدین گاهی ترجیح می دهند با ماندن در خانه کمی از این هزینه ها بکاهند.

یکی از مشکلات ماندن مادر در خانه این است که ممکن است مادر از طرف همکاران تحت فشار قار کیرد.واقعیت این است که اجتماع ما برای مادری که در خانه است ارزش کمتری قائل است و کار کردن در بیرون از منزل، در اکثر مواقع مهمتر شناخته می شود (و به همین دلیل است که بیشتر مادران نهایتا با رسیدن سن کودک به دو سالگی به کار برمیگردند) اما واقعیت این است که نگهداری از کودک در خانه و چشم پوشی از در آمد، بسیار سخت تر از بیرون رفتن و کار کردن است.

ضمنا گاهی تصمیم گیری در این مورد بر اساس توصیه نزدیکان فامیل و به خصوص ،تجربه خود والدین از کودکیشان صورت می گیرد.خیلی از اوقات پدر و مادر حاضر نیستند فداکاری هائی که والدین خودشان برایشان کرده اند را برای فرزندشان انجام دهند .ضمنا ،اگر مادر شما در عین حال که کار میکرده است به امورات منزل و شما هم رسیدگی میکرده،احتمالا تمایلتان به اینکه به همان روش زندگی کنید بیشتر از کسی است که مادر خانه دار داشته است.

مسئله مهم دیگر این است که تعداد زیادی از مادرانی که در خانه میمانند،از اینکه مجبور می شوند از همسرشان در خواست های مالی داشته باشند ناراضی هستند و تمایل دارند هر زمان که لازم شد،بتوانند از نظر مادی مستقل باشند به خصوص که با بالا رفتن آمار طلاق ،این عدم اطمینان به آینده بیشتر می شود زیرا گاهی مادر مجبور به نگهداری کودک به تنهائی،پس از جدا شدن از همسر می شود.

فاکتور مهم دیگر در تصمیم گیری ،امکاناتی است که در خانواده هر یک از والدین وجود دارد.گاهی یک فرد قابل اطمینان فامیل با قبول نگهداری از کودکتان می تواند زمینه بازگشت شما به کار را فراهم کند.

همچنین، اینکه شما چقدر تمایل به پیشرفت شغلی دارید میتواند عامل تعیین کننده باشد. در مورد مشاغلی که امکان کار پاره وقت یا پاس شیر به مادر میدهند ،مشکل خاصی نیست اما گاهی شرایط سخت تر است و پیشرفت کاری یا مشمول پاداش و تسهیلات شدن شما ،مستلزم حضور مداوم و بدون غیبت سر کار است. در این جا ماندن در خانه قطعا آینده کاریتان را تحت تاثیر قرار می دهد و بهتر است از ابتدا این موضوع را بدانید.

مسئله دیگری که وجود دارد،مادران سرپرست خانواده هستند. برای چنین مادرانی ،بودن در اجتماع و تماس هر روز با همکاران، بسیار لازم است. در خانه ماندن چنین مادرانی کم کم  منجر به منزوی شدن و گاهی عادات وسواسی می شود .چنانچه این موضوع شامل حال شما می شود، تصمیم گیری سخت تر می شود زیرا در عین حال باید نیازی که کودک به وجودتان دارد را هم در نظر بگیرید.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%88-%d8%a8%d9%8a%d9%85%d8%a7%d8%b1%d9%8a%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%83%d9%88%d8%af%d9%83%d8%a7%d9%86/%d8%aa%d8%b5%d9%85%d9%8a%d9%85-%da%af%d9%8a%d8%b1%d9%8a-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%83%d8%a7%d8%b1-%d8%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7/

This site is protected by wp-copyrightpro.com