↑ Return to حین بارداری

Print this برگه

بارداری ماه به ماه برای پدران

بارداری ماه اول برای پدران

شریک زندگی شما در حال قرار گرفتن در معرض یک سری تغییرات به نسبت بزرگ جسمی و روحی است.نیاز است در طول این مدت که خودتان را به عنوان یک پدر می‌شناسید، مانند یک ماساژور، مشاور، یاری کننده و کیسه پانچ او عمل کنید.

این کار آسانی نیست، اما برای اینکه به شما کمک کنیم تا در مسیر خود به حرکت ادامه دهید، ۳ نکته کوچک در این ماه هست که می‌تواند شریک شما را خوش حال کند و برای شما امتیازاتی را به همراه داشته باشد.

حرف مادر

ساده است اما برای اطمینان ارزش اشاره کردن را دارد. اگر شما با شریک زندگیان توافق کرده اید که راجع به این خبر بزرگ، تا ۳ ماه اول  به کسی چیزی نگویید ، سعی کنید آن را در مقابل همسر خود، مادر خود و رئیس خود بروز ندهید.

 هیچ خبری مانند خبر بارداری پخش نمی‌شود، مخصوصاً هنگامی که کسی با یک جعبه شیرینی به خانه شما می‌آید و به شما تبریک می‌گوید.

زمان آزمایش

هیچ اشتباهی نکنید: عکس‌العمل شما به نتیجه مثبت تست بارداری در دهه‌های آینده به خاطر سپرده می‌شود، بارها نقل قول می‌شود و دوباره به شما برخواهد گشت.

به خاطر عشق به خدا اجازه ندهید در آن لحظه هیچ ترس یا اضطرابی را که احساس می‌کنید در قالب کلمات بیان کنید.اگر احساس می‌کنید که حالت تهوع دارید و حالتان دگرگون شده است، آن را پیش خود نگه دارید و اجازه دهید لحظات اولیه بگذرند و بعداً به او بگویید.

خیلی قریب به اتفاق است که شما خود حالت عادی داشته باشد و با پدر شدن خود راحت برخورد کنید، بدلیل اینکه پتانسیل این را دارید که سرتان برای یک یا دو ثانیه آشفته شود و بهم بریزد، ولی مثبت و گرم رفتار کنید، احتمالا او دو برابر شما ترسیده است و آخرین چیزی که به آن نیاز دارد صدای فریاد شماست که می‌گوید: “ای وای”.به‌علاوه زمان زیادی برای نگران شدن دارید، فقط از آن لحظه لذت ببرید.

لحظات زحمت

شگف‌آور است که چقدر آسان می‌توانید نگرانی خود را به یک ترس کورکورانه تبدیل کنید، زمانی که در حال انتظار هستید.

یکی از مواردی که باید در آن به شدت آرام و خونسرد باشید به هنگام خونریزی و لکه‌بینی واژینال می‌باشد. حدود ۲۵ درصد از زنان باردار در سه ماهه اول از خونریزی رنج می‌برند، اما بیشی از نیمی از آن‌ها در تمام مدت در مسیر وضع حمل برای به دنیا آوردن کودکی سالم قرار دارند.

خون‌ریزی لزوماً به معنی سقط جنین نیست و لزوماً به این معنی نیست که در مجموع مشکلی وجود دارد. در بسیاری از موارد هیچ راهی برای جلوگیری از خون‌ریزی وجود ندارد، هنگامی که همسر شما در دوران قاعدگی می‌باشد، هورمون‌هایی که سیکل قاعدگی را کنترل می‌کنند می‌توانند علت خون‌ریزی باشند.

یک توضیح دیگر  می‌تواند خون‌ریزی لانه‌گزینی باشد. هنگامی که تخم‌های بارور شده خود را به دیواره‌های رحم متصل می‌کنند، باعث ظاهر شدن لکه‌های خون در لباس همسر شما می‌شود.

در این مرحله، فریاد “خون..خون”، “اینجا خون هست”  شنیده می‌شود.همسر شما از شدت ترس مانند سنگ می‌شود و حضور آرام و  اطمینان بخش  شما به او کمک خواهد کرد.

اگر همسر شما تجربه هر سطحی از خون‌ریزی را در هر مرحله از بارداری دارد، کاری که باید انجام دهید این است که رک و بی پرده به ماما، دکتر یا بیمارستان تماس بگیرید و بخواهید که او را معاینه کنند.


بارداری ماه دوم برای پدران

شما می‌دانید که باید چه کار کنید، چون از شانس شما همسرتان در حال حاضر از هر زمانی در زندگیش خسته‌تر است.

در کار منزل به همسر خود کمک کنید

تغییر ملحفه رخت خواب کار  دشواری است که هر مردی این را می‌داند.هم‌چنین هر مردی این را هم می‌داند که خوابیدن روی ملحفه‌های جدید و دوست‌داشتنی چقدر بهتر است.شما می‌دانید که باید چه کار کنید، چون از شانس شما همسرتان در حال حاضر از هر زمانی در زندگیش خسته‌تر است.

وسائل و مدفوع گربه می‌تواند خطر واقعی و جدی برای همسر شما محسوب شود.یک انگل خطرناک به نام توکسوپلاسما در مدفوع گربه وجو دارد که همانند میوه و سبزیجات نشسته عمل می‌کند  که اگر توسط یک زن حامله دریافت شود می‌تواند از طریق جفت به بچه او انتقال یابد.این عفونت پتانسیل این را دارد که باعث ایجاد سقط جنین، کوری در جنین یا آسیب به سیستم عصبی او شود.اگر هم که گربه‌ای دارید، کار تخلیه سینی بستر آن هم اکنون به عهده شماست.

در ۳ ماهگی اولین اسکنی که انجام می‌شود را با همه شادی، نگرانی و گاهی اندوه خواهید دید.

در جریان چیزهایی که در طول زمان اتفاق خواهد افتاد قرار می‌گیرید و این به شما کمک می‌کند که بدانید در انتظار چه چیزهایی باید باشید و خود را در نگرانی‌های بی‌مورد  قرار ندهید.


بارداری ماه سوم برای پدران

شروع این ماه ممکن است برای همسر شما کمی ناخوشایند باشد؛ علائم او کمتر و یا قطع نشده است و باید هم‌چنان تحت مراقبت باشد و شش ماه دیگر را نیز در پیش دارد.

نور زندگی من

شب‌های زیادی وجود خواهد داشت که تا دیروقت باید بیدار بمانید، نور کوچکی را در مسیر همسر خود برای رفتن به دست‌شویی قرار دهید تا او راه خود را ببیند. جارو کردن یا تمیز کردن مسیر او را قبل از برگشتن به رختخواب از چیزهای خطرناکی که روی زمین است و ممکن است باعث ایجاد لغزش او شود نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

او را به جای دوری ببرید

شروع این ماه ممکن است برای همسر شما کمی ناخوشایند باشد؛ علائم او کمتر و یا قطع نشده است و باید هم‌چنان تحت مراقبت باشد و شش ماه دیگر را نیز در پیش دارد. شبی را در یک هتل خوب و آرام برای کمک کردن به درمان او رزرو کنید ،و یا اگر از نظر مالی برایتان مشکل است، شب قبل صحبت کردن درباره نگرانی‌هایی که او ممکن است داشته باشد در نور شمع با یکدیگر سپری کنید.این کار شما برای مدت زمان زیادی در خاطر او باقی خواهد ماند.

کار کلاسی

این کار یک ایده بسیار خوب است .

کلاس‌های دوران بارداری ممکن است یک راه طولانی در ۷ ماه یا بیشتر باشد، اما بهترین ها جلوتر از زمان رزرو شده‌اند. این کلاس‌ها باعث ایجاد روابط دوستانه درازمدت میان پدر و مادرها می‌شود.

جست‌وجو کنید، تلفن را بردارید، جزئیات را درباره این کلاس‌ها دربیاورید. همسر شما برای این کار ارزشمند شما را تحسین خواهد کرد.


بارداری ماه چهارم برای پدران

این یک موضوع کاملاً واضح است که اکنون شما وظیفه تکان دادن و جابه‌جا کردن را در خانواده دارید.

من تارزان

در طول سه ماهه دوم و سوم کوچکترین ضربه‌ای مانند افتادن از جایی برای همسر شما می‌تواند مشکلات نسبتاً جدی را برای او به همراه داشته باشد.این یک موضوع کاملاً واضح است که اکنون شما وظیفه تکان دادن و جابه‌جا کردن را در خانواده دارید.

خاطرات عزیز

زمانی که که کودک شروع می‌کند به حرکت کردن، ایده بدی برای همسرتان نیست که نوع و زمان حالات مختلف او را به طور دقیق یادداشت کند.خریدن یک دفترچه یادداشت برای او می‌تواند به او در کنترل کردن میزان خورد و خوراک، و دفع از هنگامی که کودک به دنیا می‌آید، کمک کند.

…و آسوده باشید

یوگای دوران بارداری یکی از بخش‌های محبوب و متداول در دوران بارداری است.در این دوران برای همسر شما بسیار خوب است با خانم‌های بارداری دیگری که دارا ی شرایطی مشابه او می‌باشند ارتباط برقرار کند.


بارداری ماه پنجم برای پدران

دستان جادویی

برنامه‌ریزی داشته باشید.در هفته‌های آینده همان‌طور که درد حمل کردن یک فرد کوچک در شکم همسرتان شروع شده است، قسمت‌های مختلف بدن او شروع به درد گرفتن، غژغژ کردن، سنگین شدن  و تپیدن خواهد کرد.آگاه باشید که بدن او به‌طور منظم به شما پیغام ماساژ را می‌دهد.

اگر ایده شما از ماساژ هم مثل اکثر افراد انجام چند حرکت کاراته چینی در ۱۵ ثانیه است، برای شما خوب است که چند جست‌وجوی اینترنتی درباره چند تکنیک آرام و موثر برای ماساژ دادن  انجام دهید و یا برای یادگرفتن مفاهیم پایه‌ای در دوره‌ای کوتاه‌مدت ثبت‌نام کنید.

هنگامی که نیمی از زمان بارداری گذشته است، خیلی در بین مردها عجیب نیست که ین سوال را بپرند که “چگونه می‌خواهیم هزینه‌های این را بپردازیم؟”

آنفولانزا یک درد و پیشانی نامطبوع است  که معمولاً در شب حمله می‌کند و باعث بیرون روی میشود.اگر این قضیه باعث ناراحتی شما شده‌است، نترسید.

در این مرحله بسیاری از افرادبرای کسب درآمد بیشتر،  سعی می‌کنند ترفیع بگیرند یا مسئولیت‌های بیشتری را در شغل خود بر عهده بگیرند.

بر اساس تحقیقات اکثریت قریب به اتفاق ما آب بدن خود را از دست می‌دهیم.نوشیدن آب کافی کاری است که در کشورهای توسعه یافته صورت نمی‌گیرد.نوشیدن آب توسط خانم باردار باعث رسیدن مواد مغذی به جنین می‌شود و از عفونت، یبوست و توده‌های خطرناک جلوگیری می‌کند.

برای اینکه به همسر خود در نوشیدن ۳ پیمانه نیم‌ لیتری از مایعات کمک کنید (قهوه، چای یا آب گازدار)، چند پارچ آّب به همراه تکه هایی از لیمو یا لیمو ترش را برای کمک کردن به رفع تشنگی و کمبود آب بدن او آماده کنید.


بارداری ماه ششم برای پدران

هنوز هم شما برای او بهترین همراهی هستید که او آرزویش را دارد

برای همسر خود بالش محکمی برای قرار دادن زیر شکم، تهیه کنید.همسر شما باید بتواند جلوی ضربات احتمالی به شکم خود در رختخواب را بگیرد، و هنوز هم شما برای او بهترین همراهی هستید که او آرزویش را دارد.

ترک بارداری

ترک های بارداری بین ۷۵ تا ۹۰ درصد خانم های باردار را تحت تأثیر قرار می دهد.ترکیبی از افزایش وزن و افزایش سطح هورمون ها، پوست را نازک تر از معمول کرده و برای بسیاری از خانم های باردار باعث ایجاد ناراحتی و نگرانی، هم در زمان بارداری و هم بعد از آن می شود.

راهنمایی هایی برای اینکه بتوانید پوست را سالم و نرم نگه دارید: برای پوست خود از روغن زیتون، ویتامین E، کرم های خیلی چرب  یا ژله های رویال استفاده کنید و مقادیر زیادی آب بنوشید.

شما باید خیلی خوش شانس باشید که بعد از تلاش ها و محبت های زیاد شما، تنها یک یا دو ترک ایجاد شود.در این شرایط کاری شما باید انجام بدهید خیلی ساده است، باید هر روز به همسر خود بگویید که دوستش دارید و او بسیار زیبا و دوست داشتنی است.

 ورزش و تمرین

 به همسر خود انگیزه بدهید و او را وادار کنید که تمرینات لگنی (Pelvic Floor Exercise) را انجام دهد.این تمرینات میتوانند در موارد زیر کمک کننده باشند:

  • از ناپرهیزی های حین و بعد از بارداری او را حفظ میکنند
  • افزایش وزن او را به هنگام بارداری کنترل کرده، در نتیجه زحمات پس از آن را کاهش میدهند
  • به التیام و درمان دردهای لگنی پس از زایمان کمک می کنند
  • به دست یافتن به لذت جنسی در هنگام رابطه جنسی کمک میکند

این تمرینات علاوه بر مفید بودن، بسیار هم ساده هستند.بیشتر توصیه ها در این بخش بر این میباشد که به عنوان یک مرد سعی کنید انجام این تمرینات را برای او تسهیل کرده و در هنگام سختی او را دلداری دهید.


بارداری ماه هفتم برای پدران

کمربند را ببندید

استفاده از یک کمربند مجزا در کنار کمربند ایمنی خودرو، در هنگام وقوع حادثه، می‌تواند از فشار ضربه وارد شده جلوگیری کند.

او را درمان کنید

در این مرحله برای همسر خود درمان ها و فعالیت های شادی بخشی را در نظر بگیرید تا حالش را بهبود داده و ذهن او را آرام کند. برای مثال وقتی را برای ماساژ بارداری رزو کنید، یا او را برای رفتن به آرایشگاه برای انجام مانیکور، پدیکور یا ماسک صورت همراهی کنید.

با او قدم بزنید

قدم زدن نه تنها زمان خوبی را فراهم می آورد که اوقات خوشی را با هم گذرانده و راجع به احساسات مشترک یکدیگر صحبت کنید، در عین حال میتواند یک تمرین سبک و ملایم برای همسرتان محسوب شود و او می‌تواند از  هوای آزاد نیز به خوبی استفاده کند.

هوای او را داشته باشید

درد داشتن در بهترین لحظات مانند کابوس می‌ماند، این درد به همان اندازه که آزاردهنده است، اجتناب ناپذیر نیز می‌باشد. برای همسر خود یک جفت کفش تخت یا بدون پاشنه تهیه کنید.خیلی ملایم، طوری که ناراحت نشود، در هنگام نشستن به او یادآوری کنید که به هنگام نشستن روی صندلی یا زمین پشت خود را صاف کند و به شکل خمیده ننشیند. همچنین می‌توانید از کمربندهایی استفاده کنید که کشیدگی عضلات و فشار پشت را کاهش می‌دهد.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d8%ad%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/

This site is protected by wp-copyrightpro.com