Print this برگه

علائم بارداری و تشخیص حاملگی

زودترین زمانی که میتوانم مطمئن شوم باردارم چه وقتی است؟

من ۲۳ سالمه وحدود ۲٫۵ ساله که ازدواج کردم.حدود ۳ ماهه که جلوگیری نمی کنم ولی تا به حال حامله نشدم. ۲ روزه پریود نشدم و دیروز هم حالت تهوع داشتم و با عرض معذرت بالا آوردم. کمی هم دل درد مثل زمان پریود دارم … ممکنه حامله باشم. چه طور زودتر بفهمم؟ 

بستگی دارد به اینکه از بی بی چک استفاده می کنید یا تست خونی. هر دو ی اینها میزان هورمون حاملگی (بتاHCG) را در بدن شما اندازه می گیرند اما این دو روش تفاوتهایی هم با یکدیگر دارند:
تست بارداری خانگی میزان هورمون را در ادرار اندازه می گیرد. البته بعد از اینکه سطح هورمون در ادرار مادر به حد مشخصی رسید. انواع مختلفی از این تست وجود دارد اما به طور کلی تمامی آنها چند روز قبل از پریود بعدی می توانند باردار بودن یا نبودن را مشخص کنند و به همین علت اگر خیلی زود استفاده شوند ممکن است نتیجه تست را به غلط ، منفی نشان دهند. بهترین زمان استفاده از این تست حوالی موعد پریود بعدی یا ۱۴ روز بعد از تخمک گذاری (اگر زمان تخمک گذاری خود را می دانید) است.
تست خونی، سطح همین آنزیم را در خون اندازه می گیرد. مزیت این تست این است که هم در زمان زودتری نسبت به بی بی چک نتیجه را مشخص می کند (شش تا هشت روز پس از تخمک گذاری) و هم مقادیر کمتر هورمون را هم نشان می دهد.

بالاخره تست خاتگی من بعد از یک هفته تاخیر پریود مثبت شده، قدم بعدی چه خواهد بود؟

من یک هفته از موعد پریودم گذشته است و از Baby check استفاده کردم مثبت بود، آیا باید برای تشخیص قطعی آزمایش بدهم یا همین تست کافی است؟

بهترین اقدام این است که با پزشک معالج خود قرار ملاقات بگذارید و یا اگر تاکنون پزشکی را بطور ثابت نداشته اید، حالا وقت آن رسیده که وی را انتخاب کنید. معمولا در اولین مراجعه آزمایشات لازم درخواست می شود و توصیه های ضروری برای شما داده خواهد شد.
مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که از همین امروز مصرف اسید فولیک را آغاز کنید. البته اگر تاکنون مصرف نمی کردید.
اگر از ابتدا تحت نظر پزشک باشید سن دقیق حاملگی و تاریخ تقریبی زایمان مشخص میشود.مراقبت های دوران بارداری بخوبی انجام شده و از سلامت خود وجنین مطلع می شوید.

چرا با اینکه احتمال می دهم باردارم، خونریزی دارم؟

من یک ماه و نیم پیش نزدیکی داشتم و بعد از دو هفته با ۲ روز تاخیر پریود شدم . طول دوره پریودم مانند ماههای پیش بود. ولی از همان یک ماه و نیم پیش تا حالا حالت تهوع گاهی دارم و سمت چپ شکمم هم گه گداری تیر می کشه می خواستم بدونم علت این حالت تهوع و درد شکم چیه؟ آیا با وجود پریود شدن می شه که من باردار باشم؟ ممکنه که حاملگی خارج از رحم داشته باشم؟ 

اگر همیشه پریودهای منظم داشتید و این بار این نظم به هم خورده و به تعویق افتاده، احتمال بارداری در شما زیاد است. اما برای اطمینان می توانید از تست های بارداری کمک بگیرید. در بعضی خانمها هم به محض حامله شدن، علائم جسمانی حاملگی (دردناک شدن سینه ها، تهوع یا ضعف) ظاهر می شود که خود تائید دیگری است بر باردار بودن. توجه داشته باشید که در بعضی مواقع لانه گزینی سلول تخم در دیواره رحم با لکه بینی همراه است که گاهی تا یک روز طول می کشد. نکته مهم این است که اگر این خونریزی یا لکه بینی با درد شکم همراه باشد ممکن است نشانه ای از سقط یا حاملگی خارج رحمی باشد و ضروری است به پزشک مراجعه کنید. گاهی هم این خونریزی ها هیچ ارتباطی با حاملگی ندارد و ناشی از التهاب دهانه رحم بعد از نمونه برداری، معاینه ، نزدیکی یا عفونت است که منجر به خونریزی می شود.

چه علائمی می تواند به من کمک کند تا تشخیص دهم که حامله ام؟

تغییرات بسیاری در بدن شما می توانند نشانه بارداری باشند. اگر از هیچ روش جلوگیری از بارداری استفاده نمی کنید و یک یا چند نشانه زیر در شما وجود دارد یا اگرحدس مس زنید که باردار هستید، به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات تشخیصی دقیقتر را برای شما انجام دهد.
? تاخیر در قاعدگی
? تهوع، با یا بدون استفراغ
? تنفر یا میل بسیار به نوعی غذا (ویار)
? خستگی
? ادرار مکرر
? تغییر و حساس شدن سینه ها
? احساس جدید و خاص در ناحیه لگن
? احساس مزه فلزی در دهان
ممکن است بخواهید بدانید که اولین علائم بارداری چیست؟ باید در نظر بگیرید که علائم اولیه برای هر زن متفاوت است. ممکن است اولین علامت بارداری، تنها بصورت قاعده نشدن در زمان مورد انتظار باشد.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-2/1054-2/

This site is protected by wp-copyrightpro.com