«

»

Print this نوشته

مادران باردار در دوران بارداری فست‌فود و غذای سرخ کرده بخورند ؟

آیا غذاهای آماده و سرخ‌کردنی ، تاثیری منفی بر هوش فرزندم می‌گذارد ؟

به‌‌طور کلی باید بگویم که برخی از ریزمغذی‌ها مانند اسیدهای چرب امگا۳ برای رشد سلول‌های مغزی جنین و افزایش هوش بچه‌ها مفید هستند. به‌همین دلیل به مادران باردار توصیه می‌شود حجم متعادلی از خوراکی‌های حاوی امگا۳ مانند ماهی، گردو،‌ روغن‌زیتون، ‌روغن کانولا یا بذر ‌کتان را با نظر متخصص تغذیه و پزشک معالجشان در برنامه غذایی خود داشته باشند.

شما باید برای کمک به رشد بهتر سلول‌های مغزی فرزند خود، از مصرف فست‌فودها و غذاهای چرب و سرخ‌کرده خودداری کنید چون فست‌فودها و غذاهای چرب،‌ سرشار از چربی‌های ترانس و اشباع هستند. اسیدهای چرب ترانس و اشباع، باعث غیرقابل نفوذ شدن دیواره رگ‌ها می‌شوند و این مساله،‌ به ضرر سلول‌های سالم بدن تمام خواهدشد. زیرا دیواره‌های سلول سالم و قابل‌نفوذ و انعطاف‌پذیر است و در این صورت،‌ مواد مغذی می‌توانند وارد آن بشوند و به سلامت سلول کمک کنند در حالی که اگر مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب ترانس و اشباع در طول روز مصرف ‌شوند،‌ قابلیت نفوذ مثبت سلول‌ها از بین می‌رود.

امکان رشد مغزی بهتر جنینی که مادر او عادت به خوردن غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ و مواد غذایی سالم و تازه دارد، بسیار بیشتر از جنینی است که مادرش عادت به مصرف غذاهای چرب و سر‌خ‌کرده یا انواع فست‌فودها دارد. ضمن اینکه معمولا بیشتر افراد ‌همراه فست‌فودها نوشابه هم می‌خورند که باعث ایجاد اختلال در جذب املاح در بدن می‌شود.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%b3%d8%aa%e2%80%8c%d9%81%d9%88/

This site is protected by wp-copyrightpro.com