«

»

Print this نوشته

مشکلات شیردهی با نوک پستان فرو رفته

نوک پستان صاف یا فرو رفته مشکلی است که در خانمها (و آقایان) به دلیل کوتاهی مجرای شیری بوجود می آید. این مجرا از دیواره قفسه سینه شروع میشود وتا نوک پستان امتداد دارد. هر چه این مجرا کوتاهتر باشد تورفتگی نوک پستان هم بیشتر خواهد بود. پزشکان پستانهای تورفته را به سه دسته تقسیم می کنند :

درجه ۱ : با کشیدن یا نیشگون ملایم نوک پستان براحتی بیرون می آید و تا مدتی هم بیرون می ماند.

درجه ۲ : نوک پستان به سختی بیرون می آید و خیلی سریعتر به داخل برمی گردد.
درجه ۳ : تقریبا نمی توان به شیوه های فیزیکی نوک پستان را بیرون آورد.

بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از خانمها پستانهای فرورفته دارند و این مساله هیچ مشکلی هم ایجاد نمی کند و کاملا طبیعی است. در عین حال اگر جهت زیبایی می خواهید نوک پستان برجسته داشته باشید، چند راه درمان هست:

در مورد فرورفتگی درجه ۱ می توانید هر روز دستهایتان را با آب گرم بشوئید و چند دقیقه هاله اطراف نوک پستان را با دست نوازش کنید. تکرار این عمل می تواند مشکل را در دراز مدت حل کند.

در مورد فرورفتگی درجه ۱ و ۲ می تواتید از داروخانه قیف پستان بخرید. این قیف پلاستیکی که معمولا برای مادران شیرده استفاده می شود، روی پستان واقع شده و باعث تحریک و ماساژ نوک پستان و بیرون آمدن آن می شود. از این روش بیش از ۶ هفته استفاده نکنید.

در مورد فرورفتگی درجه ۳ تنها راه جراحی است. جراحی نوک پستان بسیار ساده است و چند روش دارد. در معمولترین روش دو برش کوتاه دو طرف نوک پستان ایجاد می کنند و بافتهای نگهدارنده وتعدادی از مجاری شیری را قطع می کنند تا نوک پستان آزاد شده و بالا بیاید. این روش گاهی باعث خلل در شیردهی نوزاد می شود.در ضمن توجه داشته باشید که نوک پستانی که بیرون است و بعدا در سن بالا تورفته می شود می تواند نشانه سرطان پستان باشد.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%88%da%a9-%d9%be%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%81%d8%b1%d9%88-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87/

This site is protected by wp-copyrightpro.com