«

»

Print this نوشته

مواجهه مادر با دود سیگار موجب اختلالات عصبی در نوزاد می‌شود

مادرانی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند معمولاً نوزادانی با وزن ۲۵۰۰ گرم به دنیا می‌آورند همچنین دخانیات بر کروموزم‌های جنین تاثیر می‌گذارد و موجب بروز آثار سویی در اعصاب مرکزی او می‌شود.

در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره قرار گرفتن زنان باردار در معرض دود سیگار، باید گفت : مطالعات نشان می‌دهد مواجهه با دود سیگار می‌تواند موجب کم وزنی نوزادان شود. نوزادان مادرانی که سیگاری غیرفعال هستند در معرض خطرات و مشکلات متعددی قرار می‌گیرند.

این مادران معمولاً نوزادانی با وزن ۲۵۰۰ گرم به دنیا می‌آورند همچنین مطالعات نشان می‌دهد دخانیات بر کروموزم‌های جنین تاثیر می‌گذارد و موجب بروز آثار سویی در اعصاب مرکزی او می‌شود.

نوزدانی که به واسطه مادرانی سیگاری در معرض نیکوتین هستند با مشکلات عصبی مانند واکنش‌ها حسی، حرکتی، فیزیولوژیکی و تمرکزی ضعیف مواجه می‌شوند.

مصرف سیگار از سوی مادر نیز آثار بسیار جبران‌ناپذیری بر نوزاد می‌گذارد مادرانی که در ۳ ماهه اول بارداری سیگار مصرف می‌کنند سلامت خود و جنین را به خطر می‌اندازند سقط جنین، نوزاد کم وزن، مرگ و میر نوزاد، پارگی زودرس کیسه آب و وقوع زایمان زودرس در مادران سیگاری بیشتر از سایر زنان است.

مصرف دخانیات و مواد مخدر در زنان مشکلاتی مانند ناباروری، اختلال در دروه‌های قاعدگی، افزایش احتمال یائسگی زودرس و ابتلا به بیماری‌هایی مانند هپاتیت و ایدز را ایجاد می‌کند.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%ac%d9%87%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d9%88%d8%af-%d8%b3%db%8c%da%af%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%ac%d8%a8-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa/

This site is protected by wp-copyrightpro.com