«

»

Print this نوشته

هفت نکته زیبا در زندگی یک خانم باردار

بارداری دوره‌ای است که در آن هم حس خوشحالی دارید هم نگرانی. بدن و شیوه زندگی شما همزمان تغییر می‌کند اما میان تمامی این تحولات، چیزهایی هم هست که بسیار دوست‌داشتنی‌اند و هر خانم بارداری شاید بعد از فارغ‌ شدن دلتنگ آنها شود.

۱) حرکت جنین در رحم در ۳ ماهه دوم بارداری:
تقریبا در ماه پنجم مادران متوجه حرکت جنین در شکمشان می‌شوند. این لحظات فوق‌العاده شیرین و دوست‌داشتنی است. تقسیم لذت این لحظات با همسر و دعوت از او برای آنکه با دست‌ گذاشتن روی شکم، او هم بتواند این حرکات را حس کند بسیار عالی است.

۲) جلب توجه دیگران:
وقتی باردارید بیشتر در چشم هستید همه مراقب شما هستند و هوای شما را دارند. در مترو بلند می‌شوند تا بنشینید، همسرتان هر چه بخواهید فراهم می‌کند و مادرتان مداوم با شما تماس می‌گیرد تا کم و کسری نداشته باشید. صبحانه را در رختخواب می‌خورید و همه در انجام کارهای خانه به شما کمک می‌کنند تا مبادا دست به سیاه و سفید بزنید.

۳) دکوربندی اتاق نوزادخانم‌های باردار :
عاشق درست کردن اتاق برای فرزندی هستند که به زودی به جمعشان خواهد پیوست. مجلات کودک می‌خرند تا ببینند چه رنگی برای اتاق کودکشان مناسب‌تر است؟ چه مدل تختی باید بخرند و چه عروسک‌هایی زیباتر به چشم می‌آید؟

۴) «به جای دو نفر» غذا خوردن:
در دوران بارداری هیچ‌کس به شما نمی‌گوید چرا غذا می‌خوری یا چرا زیاد خوردی! این تنها دوره‌ای است که بدون عذاب‌وجدان و با این توجیه که ویار دارید هر چه می‌خواهید می‌خورید… اما مراقب باشید و فکر اضافه وزن بعد از زایمان را هم بکنید. طی یک دوره بارداری نرمال باید حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلو وزن اضافه کنید.

۵) انتخاب یک شیوه زندگی صحیح :
اکثر زنان در دوران بارداری سیگار را ترک می‌کنند، الکل و موادغذایی مضر نمی‌خورند و به بهداشت خود بیشتر توجه می‌کنند. شنا، ورزش موردعلاقه زنان باردار است که حین انجام آن احساس سبکی می‌کنند.

۶) رویاهای زیبا دیدن :
به دلیل مسایل هورمونی در دوران بارداری خانم‌ها بیشتر خواب می‌بینند. باردار بودن تخیل را بارور می‌کند و نیاز به خواب بیشتر کمک‌کننده است. سعی نکنید این خواب‌ها را تعبیر کنید بلکه تنها از آنها و به یادآوریشان لذت ببرید.

۷) صرف وقت برای خود:
خانم‌ها در دوران بارداری وقت زیادی دارند که به خود برسند. مرخصی زایمان دارند و معمولا اطرافیان در انجام کارهای روزمره به آنها کمک می‌کنند. فرصت کافی دارند که استراحت کنند و به کارهای موردعلاقه‌شان بپردازند. خلاصه از این چند ماه لذت ببرند!

Permanent link to this article: http://glo.ir/%d9%87%d9%81%d8%aa-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%85-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1/

This site is protected by wp-copyrightpro.com