«

»

Print this نوشته

کاهش وزن پس از زایمان

میانگین افزایش وزن در زمان بارداری ۹ الی ۱۳ کیلوگرم است . در زمان تولد نوزاد ۷- ۶ کیلوگرم از وزن بدن مادر کاسته می شود و مدتی طول می کشد تا باقی مانده اضافه وزن از بین برود .

 آیا بچه دار شدن به معنی چاق شدن است ؟

خیر , البته مدتی وقت لازم است تا وزن به حالت اولیه باز گردد و اکثر مادران وزن طبیعی خود را در مدت ۱۲- ۸ ماه از خاتمه بارداری به دست می آورند. در این مدت لازم است مادران از برنامه غذایی مناسب پیروی کنند , فعال باشند و باقی کار را به عهده زمان بگذارند.

چه وقت پس از تولد نوزاد می توان شروع به رژیم گرفتن کرد ؟
عجله نکنید و بلافاصله پس از تولد نوزاد رژیم نگیرید . قبل از هر چیز صبر کنید تا سه ماه از تولد نوزاد بگذرد .در این مدت فقط غذاهای مناسب و سالم بخورید و تحرک کافی داشته باشید .

راهنمای کاهش وزن برای مادران
۱- مراقب بدن خود باشید.

بدن در دوران بارداری تحت فشار زیادی قرار می گیرد. به علاوه چنانچه نوزاد خود را شیر می دهید نیاز شما به دریافت کالری بیشتر می شود بنابر این غذای مناسب به مقدار کافی بخورید تا سالم و سلامت بمانید.

۲- از غذا های مفید تغذیه کنید.

مادران نیاز به یک رژیم غذائی متعادل با مواد غذائی کافی دارند , این رژیم باید حاوی املاح معدنی , ویتامین ها و فیبر به مقدار زیاد باشد. باید از خوردن غذا های نامناسب وهله هوله و شیرینی جات پرهیز شود.

۳- برای کاهش وزن رژیم سخت نگیرید.

رژیم سخت باعث می شود که ناخوش شوید و احتمال چاق شدن مجددشما زیاد است .

۴- بتدریج ورزش را شروع کنید .

بهترین زمان آغاز ورزش ۶ هفته پس از زایمان است . روزانه ۳۰ دقیقه ورزش منظم داشته باشید. ابتدا از مقدار کم مثلآ ۱۰ دقیقه در روز و با شدت کم شروع کرده و بتدریج مدت و شدت آن را افزایش دهید . نوع ورزشی که انجام می دهید باید متناسب با وضعیت جسمانی شما باشد .ورزش انرژی را افزایش می دهد و کمک می کند بدن شما به حالت اول خود باز گردد.

۵- صبور باشید.

Permanent link to this article: http://glo.ir/%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%d9%88%d8%b2%d9%86-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86/

This site is protected by wp-copyrightpro.com